Inicie sesión con su cuenta de usuario para ver el precio del artículo.
Conectarse
Descripción
This luxurious designer cushion brings colourful dragonflies and delicate flowers with a touch of the exotic into your home. The Tropical Garden Fringe cushion has a removable zippered cover in a velvet look. The golden fringes that stylishly frame the motif provide glamorous highlights. The cushion is not only extremely comfortable, but also ensures a sophisticated interior ambience in terms of quality and design.
- A glamorous upgrade for any room: the decorative cushion with iridescent colourful dragonflies on a black background framed by a fringed edge in gold
- Eye-catching: with a size of 45 x 45 cm the square decorative cushion is a beautiful focal point on the sofa and armchair in the living room, or the bed in the bedroom
- A luxurious shimmer is ensured by the velvet fabric of the cushion cover and the glamorous border
- Removable cover: the decorative cushion with filling has a removable cover that is fitted with a zip
- Easy to care for: the cover of the decorative cushion can be machine washed at 30 degrees
Dimensiones/ Peso (sin embalaje)
| Altura | 45 cm |
| Anchura | 45 cm |
| Profundidad | 15 cm |
| Peso | 0.55 kg |
| Volumen (empaquetado) | 0,06 m³ |
Información sobre el producto
| Color: | Multicolor, Negro, Oro |
|---|---|
| Details: | con cremallera, lavado a máquina |
| Imprimir catálogo: | : 100 % poliéster, : 100 %, 30 °C lavado a máquina, con cremallera |
| Especiales: | Deals, En stock |
| Habitación: | Dormitorio, Salón |
| Temporada: | Saison2018-2 |
| Tendencias: | Elegance |
| Tendencias 2: | Retro Elegance |
Valoraciones
Conectarse