Inicie sesión con su cuenta de usuario para ver el precio del artículo.
Conectarse
Descripción
A cushion with the wow factor: this home accessory brings wild glamour to your sofa, armchair or bed with its expressive leopard motif and shiny surface. The exciting combination of animal print and elegant shimmer makes it an eye-catcher on plain upholstery, in a boho mix or as a contrast to clean interiors. Ideal for layering with plain-coloured textiles or as a solo star on armchairs and beds. In addition to the decorative effect, the cushion also provides extra comfort. A stylish statement piece that adds character, depth and a touch of eccentricity to any room.
- Decorative cushion with leopard in black and gold, 45 x 45 x 12 centimetres (H/W/D)
- An expressive, graceful leopard adorns this sofa cushion
- A luxurious upgrade for sofas, armchairs and beds thanks to the soft velvet-look cover
- The extravagant fringed card in gold creates an elegant overall look
- Cover removable with zip, filling cushion already included in the scope of delivery
Dimensiones/ Peso (sin embalaje)
| Altura | 45 cm |
| Anchura | 45 cm |
| Profundidad | 15 cm |
| Peso | 0.6 kg |
| Volumen (empaquetado) | 0,08 m³ |
Información sobre el producto
| Color: | Negro |
|---|---|
| Details: | cada pieza es única, con cremallera, hecho a mano, lavado a mano |
| Imprimir catálogo: | Funda: 100 % Poliéster (aspecto aterciopelado), Relleno: 100 % Poliéster, hecho a mano, cada pieza es única, lavado a mano, con cremallera |
| Especiales: | En stock |
| Temporada: | Saison2025-1 |
Valoraciones
Conectarse