Inicie sesión con su cuenta de usuario para ver el precio del artículo.
Conectarse
Descripción
A touch of wilderness meets boho glam: this decorative cushion brings life to any sofa with its animal print and playful fringing. The mix of exotic pattern and textile texture creates exciting contrasts and makes the accessory a stylish eye-catcher. Perfect for spicing up plain seating furniture or adding the finishing touch to a bed set-up. Combined with velvet, linen or natural materials, it creates a casual yet elegant look. Whether as a solo star or in a mix with other prints - this cushion brings personality into play and gives the room a touch of urban nonchalance.
- Decorative cushion with leopard pattern in gold and black, 45 x 45 x 12 centimetres (H/W/D)
- The cushion impresses with its opulent leopard pattern in luxurious, dark color nuances
- A luxurious upgrade for sofa, armchair and bed thanks to the velvety soft cover
- The extravagant fringed card in gold creates an elegant overall look
- Cover removable with zipper, filling cushion already included in the scope of delivery
Dimensiones/ Peso (sin embalaje)
| Altura | 45 cm |
| Anchura | 45 cm |
| Profundidad | 15 cm |
| Peso | 0.58 kg |
| Volumen (empaquetado) | 0,03 m³ |
Información sobre el producto
| Color: | Beige, Marrón, Multicolor, Negro |
|---|---|
| Details: | cada pieza es única, con cremallera, hecho a mano, lavado a máquina |
| Imprimir catálogo: | Funda: 3 % Poliuretano, : Poliéster, 97 % Poliéster, hecho a mano, cada pieza es única, 30 °C lavado a máquina, con cremallera |
| Especiales: | En stock |
| Habitación: | Salón |
| Serie: | Leo Fringe |
| Temporada: | Saison2022-1 |
| Topic: | Christmas |
| Calendario de marketing: | Marzo |
Valoraciones
Conectarse