Inicie sesión con su cuenta de usuario para ver el precio del artículo.
Conectarse
Descripción
A touch of jungle meets mystical temple magic: this rectangular decorative cushion presents a detailed nature motif with exotic flair and artistic character. The combination of vibrant green tones, antique-style columns and imaginative plants creates a fascinating backdrop for stylish living dreams. Perfect for adding depth and personality to sofas, daybeds or lounge chairs. Particularly expressive in combination with velvet fabrics, gold accents or dark wood. As a soloist or in an ensemble with other cushion motifs, this textile accessory makes a powerful statement between urban jungle and decorative elegance. A real eye-catcher with storytelling potential.
- Blue decorative cushion with tropical motifs, 40 x 60 x 12 centimetres (H/W/D)
- An extravagant temple, graceful tropical birds and plant elements create an exotic accent
- A luxurious upgrade for sofas, armchairs and beds thanks to the shimmering cover in a soft velvet look
- The extravagant fringed edge in gold creates an elegant overall look
- Cover removable with zipper, filling cushion already included in the scope of delivery
Dimensiones/ Peso (sin embalaje)
| Altura | 40 cm |
| Anchura | 60 cm |
| Profundidad | 15 cm |
| Peso | 0.7 kg |
| Volumen (empaquetado) | 0,08 m³ |
Información sobre el producto
| Color: | Verde |
|---|---|
| Details: | cada pieza es única, con cremallera, hecho a mano, lavado a mano |
| Imprimir catálogo: | Funda: 100 % Poliéster (aspecto aterciopelado), Relleno: 100 % Poliéster, hecho a mano, cada pieza es única, lavado a mano, con cremallera |
| Especiales: | En stock |
| Temporada: | Saison2025-1 |
Valoraciones
Conectarse