Inicie sesión con su cuenta de usuario para ver el precio del artículo.
Conectarse
Descripción
Exoticism meets elegance - this decorative cushion brings a touch of wilderness into the living room with its detailed jungle motif in rich green and elegant gold. The velvety cover shimmers depending on the light and lends the design a luxurious depth. The opulent fringed edge in gold artfully rounds off the cushion and ensures a stylish appearance on the sofa, bed or favorite armchair. Combined with dark velvet tones, wood or golden accessories, it creates an exciting look with character. Ideal for interiors that like to stand out - stylish, expressive and anything but ordinary.
- Large decorative cushion with jungle motif in green and gold, 55 x 55 x 12 centimetres (H/W/D)
- Exudes glamorous jungle flair with detailed motifs in sophisticated colors and a shimmering look
- A luxurious upgrade for sofa, armchair and bed thanks to the velvety soft cover and generous dimensions
- The extravagant fringed edge in gold creates an elegant overall look
- Each cushion is unique and handmade, the filling cushion is already included
Dimensiones/ Peso (sin embalaje)
| Altura | 55 cm |
| Anchura | 55 cm |
| Profundidad | 15 cm |
| Peso | 0.88 kg |
| Volumen (empaquetado) | 0,11 m³ |
Información sobre el producto
| Color: | Multicolor, Verde |
|---|---|
| Details: | cada pieza es única, con cremallera, hecho a mano, lavado a mano |
| Imprimir catálogo: | Funda: 100 % Poliéster (aspecto aterciopelado), Relleno: 100 % Poliéster, hecho a mano, cada pieza es única, lavado a mano, con cremallera |
| Especiales: | En stock |
| Habitación: | Salón |
| Serie: | Jungle Fever |
| Temporada: | Saison2025-2 |
Valoraciones
Conectarse