Inicie sesión con su cuenta de usuario para ver el precio del artículo.
Conectarse
Descripción
A real character piece with texture and style: this cushion scores points with its exciting color combination, artistic leather details and fine braided structure, subtly reminiscent of traditional craftsmanship. The mix of materials gives sofas, armchairs and beds a modern touch with a charming twist. Particularly effective in combination with natural tones, coarse linen fabrics or dark wood. As a stand-alone piece, it makes a stylish statement
in an arrangement with other textiles, it creates a harmonious look with depth. Decorative cushions such as this one not only bring comfort, but also personality and visual interest to the interior.
- Luxurious cushion with textured mix in black, white and green, 45 x 45 x 10 centimetres (H/W/D)
- An elegant interplay of black and white textures and dark pine green
- Elegant details and braiding in a leather look create stylish accents on the sofa, armchair or bed
- The carefully handcrafted cover is removable with a zipper
- The comfortable filling cushion is included in the scope of delivery
Dimensiones/ Peso (sin embalaje)
| Altura | 45 cm |
| Anchura | 45 cm |
| Profundidad | 15 cm |
| Peso | 0.57 kg |
| Volumen (empaquetado) | 0,12 m³ |
Información sobre el producto
| Color: | Negro, Verde |
|---|---|
| Details: | cada pieza es única, con cremallera, hecho a mano, limpieza en seco |
| Imprimir catálogo: | Funda: 80 % Poliuretano, 20 % Poliéster, : 100 % Polipropilen, hecho a mano, cada pieza es única, limpieza en seco, con cremallera |
| Especiales: | Deals, En stock |
| Habitación: | Dormitorio, Salón |
| Serie: | Ella |
| Temporada: | Saison2024-1 |
Valoraciones
Conectarse