Inicie sesión con su cuenta de usuario para ver el precio del artículo.
Conectarse
Descripción
A decorative highlight with an artistic touch: this cushion brings a breath of fresh air to the living room with its finely embroidered curves in vibrant green and bright yellow. The soft lines give the design a natural dynamic and make it the ideal accent piece for simple upholstered furniture or color-coordinated textile worlds. Carefully crafted by hand, it combines craftsmanship with a modern sense of style. Whether on your favorite armchair, bed or as a splash of color on the sofa - this piece of jewelry adds lightness and a touch of summer feeling to the room. Ideal in a mix with natural tones or golden accessories.
- Decorative cushion with flowing motif in green and yellow, 45 x 45 x 25 centimetres (H/W/D)
- Finely embroidered, softly curved contours bring dynamism to any living landscape
- The combination of sunny yellow and lush green creates a harmonious, inviting atmosphere
- The carefully handcrafted cushion is an eye-catcher on the sofa, armchair or bed
- Removable cover with zipper, filler cushion already included
Dimensiones/ Peso (sin embalaje)
| Altura | 45 cm |
| Anchura | 45 cm |
| Profundidad | 20 cm |
| Peso | 0.7 kg |
| Volumen (empaquetado) | 0,11 m³ |
Información sobre el producto
| Color: | Amarillo, Verde |
|---|---|
| Details: | con cremallera, hecho a mano, limpieza selectiva |
| Imprimir catálogo: | Funda: 100 % Poliéster, Relleno: 100 % Poliéster, Elementos decorativos: 100 % Terciopelo, hecho a mano, con cremallera, limpieza selectiva |
| Especiales: | En stock |
| Habitación: | Salón |
| Serie: | Electric Feeling |
| Temporada: | Saison2025-2 |
Valoraciones
Conectarse