Inicie sesión con su cuenta de usuario para ver el precio del artículo.
Conectarse
Descripción
A touch of luxury meets playful extravagance: this decorative cushion enchants with its artistic bird of paradise motif and brings vibrant elegance into the home. The shimmering fabric emphasizes the detailed design and creates a sophisticated look with a wanderlust factor. Ideal as a glamorous accent on velvety sofas, in a mix with golden accessories or in combination with rich colors such as emerald green or royal blue. As a solo artist or part of a stylish cushion duo, it adds a touch of exoticism with a gallery feel to living rooms, bedrooms or guest rooms. A decorative highlight for anyone who loves unusual details.
- Colorful decorative cushion with tropical bird motif, 45 x 45 x 12 centimeters (H/W/D)
- Two impressive birds and tropical plant elements radiate colorful jungle vibes
- A luxurious upgrade for sofas, armchairs and beds thanks to the shimmering cover in a soft velvet look
- The extravagant fringed edge in gold creates an elegant overall look
- Cover removable with zipper, filling cushion already included in the scope of delivery
Dimensiones/ Peso (sin embalaje)
| Altura | 45 cm |
| Anchura | 45 cm |
| Profundidad | 15 cm |
| Peso | 0.6 kg |
| Volumen (empaquetado) | 0,08 m³ |
Información sobre el producto
| Color: | Marrón, Multicolor, Verde |
|---|---|
| Details: | cada pieza es única, con cremallera, hecho a mano, lavado a mano |
| Imprimir catálogo: | Funda: 100 % Poliéster (aspecto aterciopelado), Relleno: 100 % Poliéster, hecho a mano, cada pieza es única, lavado a mano, con cremallera |
| Especiales: | En stock |
| Temporada: | Saison2025-1 |
Valoraciones
Conectarse