Inicie sesión con su cuenta de usuario para ver el precio del artículo.
Conectarse
Descripción
Every day is a celebration! A bar trolley has something wonderfully sophisticated and means that you're always ready to entertain spontaneous visitors. The shape is reminiscent of the Art Deco design school and the all-over look in black makes it particularly elegant. It is also wonderfully flexible with its castors and can be used as a mobile shelf in the kitchen, bedroom or bathroom.
- Elegant serving trolley in black with dark glass tops and a touch of retro design
- The circular frame is a typical Art Deco design element - and still elegant
- Also gives the bathroom, bedroom or kitchen a style upgrade, as storage for utensils
- New Year's Eve, Easter brunch or summer party: this trolley is always ready to celebrate anywhere, and can be easily moved thanks to the castors
- Very robust: the glass in the white-grey marble look is very suitable for everyday use. This bar trolley is handmade
Dimensiones/ Peso (sin embalaje)
| Altura | 86 cm |
| Anchura | 74 cm |
| Profundidad | 40 cm |
| Peso | 11.35 kg |
| Volumen (empaquetado) | 0,12 m³ |
Información sobre el producto
| Color: | Negro, Transparente |
|---|---|
| Details: | capacidad de carga máxima, desmontado, hecho a mano, montado fijo, sobre ruedas |
| Imprimir catálogo: | Soporte: Acero pulverizado, Estante: 5 mm Vidrio Vidrio de suguridad Tintado, Estante: 20 kg capacidad de carga máxima, montado fijo, hecho a mano, desmontado, sobre ruedas |
| Especiales: | En stock, US-Fit |
| Habitación: | Bar, Comedor, Salón |
| Serie: | Loft |
| Temporada: | Saison2019-2 |
| Calendario de marketing: | Diciembre |
Valoraciones
0 de 0 valoraciones
Durchschnittliche Bewertung von 0 von 5 Sternen
Conectarse