Inicie sesión con su cuenta de usuario para ver el precio del artículo.
Conectarse
Descripción
Cosy, stylish and designed with a wink: this grey pet bed combines comfort with design and also becomes a charming eye-catcher in the living room. The paw-shaped format ensures a playful look, while the soft material offers inviting cosiness for four-legged friends. Ideally placed next to the sofa, fireplace or in a bright favourite corner, the bed blends harmoniously into the interior and adds a loving accent. Combined with other accessories in muted tones, it creates an all-round harmonious ambience for style-conscious furry friends and their interior-loving companions.
- Soft dog/cat bed in grey, 20 x 60 x 60 centimetres (H/W/D)
- With its stylish grey colour and charming paw print design, this basket is sure to catch the eye
- The cosy cover and soft padding provide maximum comfort for every four-legged friend
- A stylish favourite spot for every pet, charmingly combining comfort and design
- Particularly practical: the bed is machine washable at 30°C
Dimensiones/ Peso (sin embalaje)
| Altura | 20 cm |
| Anchura | 60 cm |
| Profundidad | 60 cm |
| Peso | 1.2 kg |
| Volumen (empaquetado) | 0,11 m³ |
Información sobre el producto
| Color: | Gris |
|---|---|
| Details: | lavado a máquina |
| Imprimir catálogo: | Funda: 100 % Poliéster, Relleno: Espuma de poliester Poliuretano, 30 °C lavado a máquina |
| Especiales: | En stock |
| Serie: | Dogbed |
| Temporada: | Saison2025-1 |
| Topic: | Christmas |
Valoraciones
Conectarse