Inicie sesión con su cuenta de usuario para ver el precio del artículo.
Conectarse
Descripción
A stylish retreat with retro charm: this pet bed in bright orange combines cosiness with design and will become a colourful favourite spot for your little furry friends. The dome-shaped silhouette provides a feeling of security, while the soft fabric cover and padding offer luxurious comfort. The practical leather-look carrying handle and low weight make it easy to move around in no time at all – perfect for spontaneous restyling or travelling. Whether in the living room as a pop accent, in the bedroom as a harmonious splash of colour or in the hallway as a charming welcome nest – this designer bed turns any space into a wonderfully cosy resting place.
- Soft dog/cat bed in orange, 45 x 45 x 45 centimetres (H/W/D)
- The cosy cover in rich orange and the soft padding provide maximum comfort for every four-legged friend
- A stylish favourite spot for every pet, charmingly combining comfort and design
- The leather-look carrying handle and light weight of 0.8 kg make transport a snap
- Particularly practical: the bed is machine washable at 30°C
Dimensiones/ Peso (sin embalaje)
| Altura | 45 cm |
| Anchura | 45 cm |
| Profundidad | 45 cm |
| Peso | 0.8 kg |
| Volumen (empaquetado) | 0,17 m³ |
Información sobre el producto
| Color: | Naranja |
|---|---|
| Details: | lavado a máquina |
| Imprimir catálogo: | 100 % Poliéster, 30 °C lavado a máquina |
| Especiales: | En stock |
| Serie: | Dogbed |
| Temporada: | Saison2025-1 |
| Topic: | Christmas |
Valoraciones
Conectarse