Inicie sesión con su cuenta de usuario para ver el precio del artículo.
Conectarse
Descripción
Sleep like on cloud nine - this spectacular pink bed is guaranteed to whisk you away to the most beautiful dreams! The upholstered bed is designer furniture with star qualities from the “Fluid Realities” collection. This collection is the result of KARE's exclusive collaboration with the renowned star designer Karim Rashid. He is one of the most influential designers of our time. His signature is characterized by an iconic design language and visionary aesthetics. The exclusive designer furniture and designer lamps from the KARE x Karim Rashid collaboration combine futuristic elegance with functional clarity.
- Upholstered bed in pink in flowing shapes, lying surface 180x200 cm, overall dimensions 112.5 x 265 x 261 centimeters (H/W/D)
- Exceptional double bed from the exclusive Karim Rashid x KARE Design collaboration
- Futuristic design combined with soft pink in this XL bed
- Upholstered all around, the designer bed ensures harmony and sweet dreams in the bedroom
- Comfortable bedroom furniture that is stylish, cozy and durable for a modern ambience
Dimensiones/ Peso (sin embalaje)
| Altura | 130 cm |
| Anchura | 200 cm |
| Profundidad | 247 cm |
| Peso | 197 kg |
| Volumen (empaquetado) | 4,26 m³ |
Información sobre el producto
| Color: | Rosa |
|---|---|
| Details: | desmontado, limpieza en seco, resistencia a la abrasión |
| Imprimir catálogo: | Construcción del marco: Lacado, Relleno: 35 kg/m³ Espuma de poliester Poliuretano, Funda: 100 % Poliéster, Funda: 20000 Martindale resistencia a la abrasión, limpieza en seco, desmontado |
| Especiales: | Karim Rashid |
| Serie: | Fluid Dreams |
| Temporada: | Saison2025-1 |
| Tendencias: | Modern Times |
| Tendencias 2: | Modern – Pop |
Valoraciones
0 de 0 valoraciones
Durchschnittliche Bewertung von 0 von 5 Sternen
Conectarse