Inicie sesión con su cuenta de usuario para ver el precio del artículo.
Conectarse
Descripción
The Soho tableware series brings urban understatement to the table - with gently flowing shapes and elegant colors in sophisticated shades of grey. The handcrafted design gives each piece an individual touch and creates exciting accents in clean, Nordic or industrial interiors. The finely glazed ceramic combines stylish aesthetics with everyday practicality: robust, easy to clean and dishwasher and microwave safe. Ideal for modern dinner parties, relaxed Sunday brunches or as a purist highlight on open shelves. Soho shows how versatile gray tableware can be - understated and yet a real eye-catcher.
- Ceramic bowl in grey and black, 5.7 x 18 x 18 centimeters (H/W/D)
- The Soho series impresses with its harmonious design in stylish shades of gray and is made by hand
- The organic design harmonizes perfectly with Scandinavian, modern and industrial table arrangements
- Made from high-quality, glazed ceramic, the tableware is as functional as it is decorative
- Suitable for dishwasher and microwave -perfect for everyday use or special occasions
Dimensiones/ Peso (sin embalaje)
| Altura | 5.7 cm |
| Anchura | 18 cm |
| Profundidad | 18 cm |
| Peso | 0.42 kg |
| Volumen (empaquetado) | 0,04 m³ |
Información sobre el producto
| Color: | Gris |
|---|---|
| Details: | apto para lavavajillas, apto para microondas, cantidad relleno, hecho a mano |
| Imprimir catálogo: | Gres esmaltado glaseado, hecho a mano, apto para microondas, apto para lavavajillas, 656 ml cantidad relleno |
| Especiales: | En stock |
| Habitación: | Cocina, Comedor |
| Serie: | Soho |
| Temporada: | Saison2024-2 |
Valoraciones
Conectarse