Inicie sesión con su cuenta de usuario para ver el precio del artículo.
Conectarse
Descripción
Graphic statement meets practical organizing wonder: this quartet of chests combines functional storage space with expressive design. In striking black and white and covered with a coated cover in a checked pattern, the boxes set modern accents with retro charm. Black steel handles and decorative leather-look stripes round off the overall look with a touch of industrial flair. Whether as a stylish eye-catcher in the living room, as an organizer in the home office or as a decorative shelf for small items - these versatile companions bring structure to everyday life and can be perfectly combined with natural materials or clear shapes.
- Set of 4 checkered chests with hinged lid in black and white
- Made of wood and with a coated textile cover in a black and white pattern, the chests are as functional as they are stylish
- Black steel handles and decorative strips in leather look create a harmonious, high-quality overall look
- Versatile use, as a decorative object or to elegantly store cables, documents and other treasures
- Individual chest dimensions: 22.50 x 40.50 x 22.50 cm small, 28.50 x 48.50 x 28.50 cm medium, 34.50 x 56.50 x 34.50 cm medium, 40.50 x 64.50 x 40.50 cm large
Dimensiones/ Peso (sin embalaje)
| Altura | 41 cm |
| Anchura | 65.5 cm |
| Profundidad | 41 cm |
| Peso | 19.7 kg |
| Volumen (empaquetado) | 0,17 m³ |
Información sobre el producto
| Color: | Beige, Marrón |
|---|---|
| Details: | capacidad de carga máxima, grande, medio, montado, pequeño |
| Imprimir catálogo: | Estructura: Tablero de fibra densidad media Lacado, Partes laterales: 100 % Tereftalato de polieteleno, Tiradores: Acero lacado, Revestimiento: Textil recubierto con poliuretano, Papel, 10 kg capacidad de carga máxima, 5 kg capacidad de carga máxima, 3 kg capacidad de carga máxima, 5 kg capacidad de carga máxima, montado, 22,50 x 40,50 x 22,50 cm pequeño, 28,50 x 48,50 x 28,50 cm medio, 34,50 x 56,50 x 34,50 cm medio, 40,50 x 64,50 x 40,50 cm grande |
| Especiales: | En stock |
| Temporada: | Saison2025-1 |
| Calendario de marketing: | Noviembre |
Valoraciones
0 de 0 valoraciones
Durchschnittliche Bewertung von 0 von 5 Sternen
Conectarse