Inicie sesión con su cuenta de usuario para ver el precio del artículo.
Conectarse
Descripción
An elegant retreat with practical added value: the bench in soft bouclé white brings a modern lightness to any ambience. The delicate frame made of matt black steel creates an exciting contrast and gives the design clear lines. The fold-out seat conceals generous storage space that provides order and structure - perfect for home textiles, books or small accessories. Versatile use as a comfortable rest area in the hallway, a stylish addition to the living area or a practical storage unit in the bedroom. Combined with textile highlights, it creates a homely overall look full of style and function.
- Folding upholstered bench with bouclé cover in white, 45 x 101 x 46 centimeters (H/W/D)
- The soft bouclé cover in delicate white creates a harmonious, modern look
- The slender legs and geometric details in black made of robust steel create a clear contrast
- The fold-out bench creates stylish storage space for blankets, books or accessories
- Flexible use - as a cozy seat or as a stylish shelf
Dimensiones/ Peso (sin embalaje)
| Altura | 46 cm |
| Anchura | 100.5 cm |
| Profundidad | 45.5 cm |
| Peso | 13.3 kg |
| Volumen (empaquetado) | 0,14 m³ |
Información sobre el producto
| Color: | Blanco |
|---|---|
| Details: | altura asiento, capacidad de carga máxima, parcialmente desmontado, resistencia a la abrasión |
| Imprimir catálogo: | Construcción del marco: Tablero de fibra densidad media Acabado natural, Funda: Poliéster, Relleno: 25 kg/m³ Poliuretano, Patas: Acero pulverizado, 110 kg capacidad de carga máxima, 20,50 cm altura asiento, 50000 Martindale resistencia a la abrasión, parcialmente desmontado |
| Especiales: | En stock |
| Habitación: | Corredor, Outdoor |
| Temporada: | Saison2024-2 |
| Calendario de marketing: | Febrero |
Valoraciones
Conectarse