Inicie sesión con su cuenta de usuario para ver el precio del artículo.
Conectarse
Descripción
This upholstered bench combines comfort and timeless design in a modern way. The velvety soft cover invites you to linger, while the simple shape creates a wide range of possible uses - whether as stylish seating in the hallway, practical storage in the bedroom or a decorative element in the living area. The sturdy workmanship guarantees long-lasting enjoyment of this piece of furniture. The bench looks particularly harmonious in combination with natural materials such as wood and linen or as a contrast to clean, minimalist furnishing concepts. A flexible highlight that adds a cozy and modern touch to any room.
- Narrow upholstered bench in gray, 49 x 130 x 43 centimeters (H/W/D)
- The rounded shape and the textured cover in light shades of gray give the bench a modern look
- The slim frame in black creates a modern contrast and is made of robust steel
- Can also be easily integrated into smaller living concepts thanks to its narrow dimensions
- Flexible use - as a cozy seat or as a stylish shelf
Dimensiones/ Peso (sin embalaje)
| Altura | 47.5 cm |
| Anchura | 130 cm |
| Profundidad | 42 cm |
| Peso | 15.1 kg |
| Volumen (empaquetado) | 0,18 m³ |
Información sobre el producto
| Color: | Blanco |
|---|---|
| Details: | altura asiento, capacidad de carga máxima, desmontado |
| Imprimir catálogo: | Funda: 100 % Poliéster, Relleno: 28 kg/m³ Poliuretano, Construcción del marco: Lacado, Pie/Pies: Acero pulverizado, 110 kg capacidad de carga máxima, desmontado, 31 cm altura asiento |
| Especiales: | En stock |
| Habitación: | Corredor |
| Temporada: | Saison2024-1 |
Valoraciones
Conectarse