Inicie sesión con su cuenta de usuario para ver el precio del artículo.
Conectarse
Descripción
Seating with character! This charming upholstered bench in vibrant pink sets playful accents and brings a breath of fresh air to any interior. The velvety-glossy surface and the artistic woven structure create an exciting feel and a luxurious look. Perfect as a stylish addition in the entrance area, as a chic shelf at the foot of the bed or as a trendy splash of color in the living room. Combined with gold or natural tones, it creates a harmonious overall look with a modern flair.
- Woven bench in pink and black, 42 x 66 x 40 centimeters (H/W/D)
- The velvety soft cover in bright pink makes a powerful statement and is ideal for modern and colorful living styles
- The elegant wickerwork structure gives the bench a unique look with a modern, dynamic touch
- Flexible use - as a cozy seat or as a stylish shelf
- The subtle black legs provide a clear contrast and are made of robust steel
Dimensiones/ Peso (sin embalaje)
| Altura | 41 cm |
| Anchura | 66 cm |
| Profundidad | 45 cm |
| Peso | 6.3 kg |
| Volumen (empaquetado) | 0,06 m³ |
Información sobre el producto
| Color: | Rosa |
|---|---|
| Details: | capacidad de carga máxima, parcialmente desmontado, resistencia a la abrasión |
| Imprimir catálogo: | Estructura: Tablero de fibra densidad media Acabado natural, Funda: 100 % Poliéster (aspecto aterciopelado), Relleno: 25 kg/m³ Poliuretano, : Acero lacado, 110 kg capacidad de carga máxima, 30000 Martindale, parcialmente desmontado |
| Habitación: | Corredor, Outdoor |
| Serie: | Weave |
| Temporada: | Saison2024-2 |
| Calendario de marketing: | Marzo |
Valoraciones
Conectarse