Inicie sesión con su cuenta de usuario para ver el precio del artículo.
Conectarse
Descripción
This upholstered bench with its soft, cuddly fur look in earthy shades is wonderfully comfortable and instantly adds a cozy touch to any room. The gently curved silhouette lends a noticeable lightness to living or sleeping areas. Thanks to sturdy belt springs, the sumptuous upholstery invites you to relax and linger – whether as a seat at the dining table, at the end of the bed, or as a casual storage surface next to the sofa. It also replaces coat rack stools in the entrance area and stylishly accommodates bags. Combined with wood, natural stone, or subtle metal accents, it creates a harmonious ensemble full of comfort.
- Fluffy upholstered bench in beige, 36 x 101 x 42 centimeters (H/W/D)
- The cozy, soft faux fur cover in warm brown tones exudes modern chalet charm
- The unusual design creates a light look and brings dynamism to the interior
- Versatile use as a complement to armchairs and sofas, as additional seating, or as a stylish storage solution
- The soft padding and elastic strap suspension ensure maximum seating comfort
Dimensiones/ Peso (sin embalaje)
| Altura | 42 cm |
| Anchura | 101 cm |
| Profundidad | 36 cm |
| Peso | 7.9 kg |
| Volumen (empaquetado) | 0,17 m³ |
Información sobre el producto
| Color: | Marrón |
|---|---|
| Details: | altura asiento, capacidad de carga máxima, montado, resistencia a la abrasión, suspensión correas elásticas |
| Imprimir catálogo: | Construcción del marco: Álamo Aglomerado Acabado natural, Relleno: 30 kg/m³ Poliuretano, 100 % Poliéster, 110 kg capacidad de carga máxima, montado, 42 cm altura asiento, 30000 Martindale resistencia a la abrasión, |
| Especiales: | En stock |
| Habitación: | Corredor |
| Serie: | Lilja |
| Temporada: | Saison2025-2 |
| Tendencias: | Cosy Living, Modern Times |
| Tendencias 2: | Cosy – Nature, Modern – Living |
| Calendario de marketing: | Diciembre |
Valoraciones
Conectarse