Inicie sesión con su cuenta de usuario para ver el precio del artículo.
Conectarse
Descripción
A piece of furniture with a sense of style: this bench combines soft corduroy with cool contrasts in a leather look, making it a casual highlight for modern interiors. The upholstered surface invites you to linger - whether in the hallway as a comfortable dressing aid, at the dining table for sociable evenings or at the foot of the bed as a decorative everyday helper. The design combines retro charm with urban elegance and can be ideally combined with natural tones, metal accessories or textile layering. The bench looks particularly exciting as a break in style in clean rooms or as a connecting element in open-plan living areas. A real all-rounder with character.
- Soft upholstered bench with corduroy in beige and black, 62 x 140 x 40 centimeters (H/W/D)
- The soft corduroy cover in soft beige and black leather-look details create a stylish look
- The slim frame in black creates a modern contrast and is made of robust steel
- Can also be easily integrated into smaller living concepts thanks to its narrow dimensions
- Flexible use - as a cozy seat or as a stylish display shelf
Dimensiones/ Peso (sin embalaje)
| Altura | 62 cm |
| Anchura | 140 cm |
| Profundidad | 40 cm |
| Peso | 14.7 kg |
| Volumen (empaquetado) | 0,19 m³ |
Información sobre el producto
| Color: | Beige |
|---|---|
| Details: | altura asiento, capacidad de carga máxima, desmontado, resistencia a la abrasión |
| Imprimir catálogo: | Funda: 100 % Poliéster, Relleno: 28 kg/m³ Poliuretano, Construcción del marco: Lacado, Pie/Pies: Acero pulverizado, 110 kg capacidad de carga máxima, desmontado, 29 cm altura asiento, 90000 Martindale resistencia a la abrasión |
| Especiales: | En stock |
| Habitación: | Corredor, Outdoor |
| Serie: | Academy |
| Temporada: | Saison2024-2 |
Valoraciones
Conectarse