Inicie sesión con su cuenta de usuario para ver el precio del artículo.
Conectarse
Descripción
The “Fluid Realities” collection is the result of KARE's exclusive collaboration with the renowned star designer Karim Rashid. This extraordinary cabinet combines futuristic design with practical functionality. The contrasting pink accents provide an eye-catching visual impulse and add dynamism to any room. The generous compartments not only offer stylish storage space, but also a clever solution for storing clothes, crockery or books. A real highlight for modern interiors that can be used in a variety of ways and adds an individual touch to any room.
- Large wardrobe in white with pink details, 165.5 x 160 x 42 centimeters (H/W/D)
- The designer wardrobe impresses with its futuristic design, glossy finish and high-quality, durable materials
- The round handles and the base in bright pink create an exciting contrast and are made of robust steel
- The black interior and pink shelves offer stylish storage space with a total of 24 generous compartments
- Versatile use as a closet or for storing crockery, books or everyday utensils
Dimensiones/ Peso (sin embalaje)
| Altura | 165.5 cm |
| Anchura | 165 cm |
| Profundidad | 42 cm |
| Peso | 118 kg |
| Volumen (empaquetado) | 0,39 m³ |
Información sobre el producto
| Color: | Blanco, Rosa |
|---|---|
| Details: | capacidad de carga máxima, desmontado |
| Imprimir catálogo: | Carcasa y frontal: Tablero de fibra densidad media Lacado, Pared trasera: Tablero de fibra densidad media Lacado, Placa de cubierta: Vidrio Claro, Pie/Pies: Acero recubierto de titanio, Tiradores: Acero recubierto de titanio, 100 kg capacidad de carga máxima, desmontado |
| Especiales: | En stock, Karim Rashid |
| Serie: | Tresor |
| Temporada: | Saison2025-1 |
| Tendencias: | Modern Times |
| Tendencias 2: | Modern – Pop |
Valoraciones
0 de 0 valoraciones
Durchschnittliche Bewertung von 0 von 5 Sternen
Conectarse