Inicie sesión con su cuenta de usuario para ver el precio del artículo.
Conectarse
Descripción
Sculpturally shaped fronts with a three-dimensional effect and a shiny chrome finish give the Carino series an expressive, modern character. Clean lines, a delicate black frame and handle-free surfaces create a light, high-quality look with sophisticated design. The tall cabinet adds vertical storage space to the series and offers versatile options for books, clothing or stylishly arranged bar accessories. Its elegant height gives the furniture a presence without being dominant, allowing it to blend effortlessly into hallways, bedrooms or living areas.
- Tall cabinet in silver and black, 160 x 80 x 39 centimetres (H/W/D)
- The three-dimensional design of the fronts in a shiny chrome finish creates an extraordinary look
- Offers versatile storage space for books, clothes or bar accessories in the hallway, bedroom or living room
- The black frame gives the cabinet a light look and is made of sturdy steel
- The practical push-to-open function allows effortless opening and a high-quality, handle-free look
Dimensiones/ Peso (sin embalaje)
| Altura | 160 cm |
| Anchura | 80 cm |
| Profundidad | 39 cm |
| Peso | 34 kg |
| Volumen (empaquetado) | 0,14 m³ |
Información sobre el producto
| Color: | Plata |
|---|---|
| Details: | capacidad de carga máxima, push-to-open |
| Imprimir catálogo: | Carcasa y frontal: Tablero de fibra densidad media Lacado, Pared trasera: Tablero de fibra densidad media Lacado, Pie/Pies: Acero pulverizado, Estante: 2 Stück Tablero de fibra densidad media Lacado, Puerta: 2 Stück Acero cromado, Puerta: push-to-open, 100 kg capacidad de carga máxima |
| Especiales: | En stock |
| Habitación: | Dormitorio |
| Serie: | Carino |
| Temporada: | Saison2025-2 |
| Tendencias: | Modern Times |
| Tendencias 2: | Modern – Loft |
| Calendario de marketing: | Junio |
Valoraciones
Conectarse