Inicie sesión con su cuenta de usuario para ver el precio del artículo.
Conectarse
Descripción
Designed by renowned Danish designer Morten Georgsen, the Ravello furniture series embodies Scandinavian design with a distinctive flair. Crafted from solid mango wood, it captivates with its natural grain and warm appearance. Fine gold details lend the pieces a touch of elegance, while the sturdy black steel frame provides modern lightness – a harmonious interplay of nature, design, and function. The wide sideboard in this series offers generous storage space with eight compartments and cuts a fine figure both as a stylish sideboard in the dining area and as media furniture in the living room. A real design highlight with functional added value.
- Wide designer sideboard made of solid wood in brown, 68 x 200 x 45 centimeters (H/W/D)
- Exclusively designed in the best Scandinavian design tradition by renowned furniture designer Morten Georgsen for KARE
- Made from high-quality solid mango wood, which impresses with its stability, characteristic grain, and warm appearance
- Fine golden details and height-adjustable legs made of sturdy steel elegantly complete the sideboard
- 8 spacious compartments provide flexible storage space for tableware, decorations, or media devices in any living area
Dimensiones/ Peso (sin embalaje)
| Altura | 68 cm |
| Anchura | 200 cm |
| Profundidad | 45 cm |
| Peso | 55.8 kg |
| Volumen (empaquetado) | 0,63 m³ |
Información sobre el producto
| Color: | Natural |
|---|---|
| Details: | capacidad de carga máxima, desmontado |
| Imprimir catálogo: | Carcasa y frontal: Mango Madera maciza Barnizado, Pared trasera: Tablero de fibra densidad media Acabado natural, Pie/Pies: Acero pulverizado, Tiradores: Acero pulverizado, 50 kg capacidad de carga máxima, desmontado |
| Especiales: | En stock |
| Habitación: | Salón |
| Serie: | Ravello Nature |
| Temporada: | Saison2025-2 |
| Calendario de marketing: | Enero, Abril, Mayo |
Valoraciones
Conectarse