Inicie sesión con su cuenta de usuario para ver el precio del artículo.
Conectarse
Descripción
When it comes to furnishing your living room, choosing a sideboard is an absolute basic. High-quality materials that can also be recycled should definitely be kept in mind when you make your choice. This piece of KARE designer furniture makes a great impression with its ash wood finish. The body is clean-lined, but the rounded doors with slightly curved edges and the refined shape of the legs give the wooden sideboard an extra dose of stylish design.
- Brown wooden sideboard, 85 x 200 x 42 cm (H/W/D)
- Anything but boring! The modern style of the living room sideboard surprises with lots of skilful design details
- Lacquered ash wood in a dark shade of brown gives this piece of furniture a warm appearance
- Smooth opening and closing of the four doors thanks to the soft-close function
- There are height-adjustable shelves made of toughened safety glass in the interior
Dimensiones/ Peso (sin embalaje)
| Altura | 77 cm |
| Anchura | 180 cm |
| Profundidad | 42 cm |
| Peso | 82 kg |
| Volumen (empaquetado) | 0,89 m³ |
Información sobre el producto
| Color: | Gris, Marrón, Negro |
|---|---|
| Details: | altura ajustable, capacidad de carga máxima, cierre suave (soft-close), desmontado |
| Imprimir catálogo: | Estructura: Tablero de fibra densidad media Lacado, Pared trasera: Tablero de fibra densidad media Lacado, Frontal: Fresno Tablero de fibra densidad media Contrachapado, Pie/Pies: Fresno Madera maciza Contrachapado, Estante: Vidrio Vidrio de suguridad Claro, Estante: altura ajustable, 60 kg capacidad de carga máxima, desmontado, cierre suave (soft-close) |
| Habitación: | Salón |
| Serie: | Divine |
| Temporada: | Saison2024-2 |
| Tendencias: | Modern Times |
| Tendencias 2: | Modern – Living |
Valoraciones
0 de 0 valoraciones
Durchschnittliche Bewertung von 0 von 5 Sternen
Conectarse