Inicie sesión con su cuenta de usuario para ver el precio del artículo.
Conectarse
Descripción
A stylish haven of peace with character: this rug lends structure and warmth to living spaces - without taking center stage. The graphic pattern in a restrained color scheme provides visual depth and makes it the ideal companion in natural, boho-inspired or urban interiors. Whether under the dining table, as a connecting element in the living room or as a textile accent in the bedroom - its flat weave is easy to care for and suitable for everyday use. It looks particularly harmonious in combination with wood, linen or woven details. A stylish foundation for modern furnishing concepts with personality.
- Abstract rug in earth tones, 1 x 170 x 240 centimeters
- This rug impresses with its abstract patchwork-style design and warm earthy tones (H/W/D)
- The soft upper side made of 70% wool and 30% viscose ensures a high-quality look and a pleasant feel
- Stylishly rounds off living areas in natural, boho-inspired and urban interiors
- Stays in place thanks to the practical non-slip natural rubber coating on the back
Dimensiones/ Peso (sin embalaje)
| Altura | 1 cm |
| Anchura | 170 cm |
| Profundidad | 240 cm |
| Peso | 14 kg |
| Volumen (empaquetado) | 0,05 m³ |
Información sobre el producto
| Color: | Blanco, Multicolor, Naranja, Negro |
|---|---|
| Details: | cada pieza es única, copetudo, hecho a mano, limpieza selectiva |
| Imprimir catálogo: | : caucho natural( goma arábica), : 70 % lana, : 100 % algodón, : 30 % viscosa, hecho a mano, cada pieza es única, limpieza selectiva, copetudo |
| Habitación: | Salón |
| Temporada: | Saison2022-2 |
Valoraciones
0 de 0 valoraciones
Durchschnittliche Bewertung von 0 von 5 Sternen
Conectarse