Inicie sesión con su cuenta de usuario para ver el precio del artículo.
Conectarse
Descripción
A fur rug is easy to care for. Regular vacuuming with a soft brush nozzle removes dirt and dust. Stains should be dabbed off immediately with a damp cloth. The carpet can be professionally cleaned once a year. We recommend dry cleaning if it is badly soiled or stained. Rotate the carpet regularly to ensure even wear.
- Rectangular fur rug in beige, 240 x 170 cm (H/W/D)
- The delicate patterns of the patchwork-style rug give this design a cosy look
- Metallic prints add a touch of gloss
- Made from natural materials such as wool and hide
- Each carpet is made by hand and is therefore unique
Dimensiones/ Peso (sin embalaje)
| Altura | 1 cm |
| Anchura | 240 cm |
| Profundidad | 170 cm |
| Peso | 7.55 kg |
| Volumen (empaquetado) | 0,05 m³ |
Información sobre el producto
| Color: | Beige, Blanco |
|---|---|
| Details: | cada pieza es única, hecho a mano, limpieza en seco |
| Imprimir catálogo: | : 100 % Lana, : 100 %, hecho a mano, cada pieza es única, limpieza en seco |
| Especiales: | En stock |
| Temporada: | Saison2023-2 |
| Topic: | Home Office |
Valoraciones
Conectarse