Inicie sesión con su cuenta de usuario para ver el precio del artículo.
Conectarse
Descripción
Natural materials are always a good choice for home textiles, because they improve the room climate. Carpets are a real must because they dampen sound and define living areas. Fur rugs are also easy to care for. Shake out the carpet or vacuum it with a soft brush in the direction of the hair growth. Gently dab off any spilt liquids immediately. If you do have a serious mishap, we recommend professional carpet cleaning.
- Rectangular fur rug in neutral colours, sized 240 x 170 cm (W/D)
- The ideal rug for a modern interior style with an abstract pattern in beige, brown and grey
- Shimmering sections with metal foil provide a special effect
- As materials, hide and wool (on the back) create a natural ambience in the room
- Handmade and therefore each one is unique
Dimensiones/ Peso (sin embalaje)
| Altura | 1 cm |
| Anchura | 240 cm |
| Profundidad | 170 cm |
| Peso | 7.55 kg |
| Volumen (empaquetado) | 0,03 m³ |
Información sobre el producto
| Color: | Multicolor |
|---|---|
| Details: | cada pieza es única, hecho a mano, limpieza en seco |
| Imprimir catálogo: | : 100 % Lana, : 100 %, hecho a mano, cada pieza es única, limpieza en seco |
| Especiales: | En stock |
| Habitación: | Salón |
| Temporada: | Saison2024-1 |
| Topic: | Home Office |
Valoraciones
Conectarse