Inicie sesión con su cuenta de usuario para ver el precio del artículo.
Conectarse
Descripción
The “Fluid Realities” collection is the result of KARE's exclusive collaboration with the renowned star designer Karim Rashid. With an unmistakable design language and visionary aesthetics, he creates furniture and accessories that combine futuristic elegance with functional clarity. This abstract rug in blue and white makes an eye-catching statement in any room. The soft viscose surface ensures exceptional comfort and gives the rug a fascinating depth thanks to subtle light reflections. Ideal for modern living concepts, it skillfully sets stylish accents in the living room, office or lounge area.
- Abstract carpet in blue and white, 2 x 170 x 240 centimetres (H/W/D)
- The large rug fascinates with an abstract pattern of dynamic stripes in white and rich blue
- Tufted and woven to a high standard, the rug combines quality, comfort and futuristic design
- The soft viscose surface impresses with its supple texture, pleasant softness and subtle light reflections
- Thanks to the non-slip underside made of natural rubber, the rug stays securely in place - ideal for any living concept
Dimensiones/ Peso (sin embalaje)
| Altura | 2 cm |
| Anchura | 170 cm |
| Profundidad | 240 cm |
| Peso | 12 kg |
| Volumen (empaquetado) | 0,06 m³ |
Información sobre el producto
| Color: | Azul, Blanco |
|---|---|
| Details: | copetudo, parte inferior antideslizante |
| Imprimir catálogo: | Parte inferior: Caucho natural( goma arábica), Parte superior: 100 % Lana, Parte inferior: 100 % Algodón, parte inferior antideslizante, copetudo |
| Especiales: | En stock, Karim Rashid |
| Serie: | Electric Diamond |
| Temporada: | Saison2025-1 |
| Tendencias: | Modern Times |
| Tendencias 2: | Modern – Pop |
Valoraciones
Conectarse