Inicie sesión con su cuenta de usuario para ver el precio del artículo.
Conectarse
Descripción
A rug with a graphic circular design that brings lively dynamism to any ambience. The harmonious colour scheme ensures a balance between modernity and cosiness, while the soft texture guarantees a pleasant feel underfoot. Ideal for visually structuring living areas or as a stylish highlight under the dining table and sofa. Particularly effective in combination with minimalist furniture and clean lines, which make the rug an eye-catching centrepiece. This home accessory creates an inviting atmosphere and gives rooms a fresh, contemporary touch full of character and style.
- Modern rug with geometric pattern in pink, 0.5 x 170 x 240 centimetres (H/W/D)
- This rug impresses with its modern, graphic design in warm colour nuances
- With its generous dimensions, it adds a stylish splash of colour to large living rooms, dining rooms or bedrooms
- The 100% cowhide surface and 100% wool underside create a high-quality look and feel
- Each rug is unique and carefully handcrafted
Dimensiones/ Peso (sin embalaje)
| Altura | 0.5 cm |
| Anchura | 170 cm |
| Profundidad | 240 cm |
| Peso | 7.55 kg |
| Volumen (empaquetado) | 0,04 m³ |
Información sobre el producto
| Color: | Multicolor, Rosa |
|---|---|
| Details: | cada pieza es única, hecho a mano, limpieza en seco |
| Imprimir catálogo: | :, : 100 % Lana, 100 % Piel caprina Piel semi anilina Nobuk, hecho a mano, cada pieza es única, limpieza en seco |
| Especiales: | En stock |
| Habitación: | Salón |
| Temporada: | Saison2024-2 |
| Topic: | Wild Summer |
Valoraciones
Conectarse