Accedere con il proprio account utente per visualizzare il prezzo dell'articolo.
Accedi
Descrizione
Classic design meets the modern look: with its flattering dark-green cover, this upholstered chair in shell form is a real style statement. The slim steel frame and ergonomic seat shell create an elegant silhouette. This swivel chair cuts a fine figure in the dining room, living room or office - in fact simply everywhere. And it’s also ultra comfortable.
- An upholstered chair and modern classic in the trendy furnishing colour of green with a cover in a velvet cord look
- Ideal as a place to lounge and read in the living room, or as a place to chill in the bedroom
- This armchair offers a great deal of seating comfort with its spacious seat, slightly rounded armrests and shell shape
- Stylish designer chair for the desk or dining table, and as a light-footed substitute for a large armchair next to the sofa
- Stands stably on its black, slightly flared steel legs
Dimensioni/ Peso (senza imballaggio)
| Altezza | 79.5 cm |
| Larghezza | 58 cm |
| Profondità | 62 cm |
| Peso | 7.4 kg |
| Volume (imballato) | 0,32 m³ |
Informazioni sul prodotto
| Camera: | Sala da pranzo |
|---|---|
| Colore: | Verde |
| Details: | altezza del sedile, massima capacità di carico, smontato |
| Catalogo di stampa: | Copertina: 100 %, Rivestimento: 24 kg/m³, Scocca del sedile: Pannello di particelle, Gambe:, 130 Kg,, 46,50 cm |
| Serie: | Avignon |
| Stagione: | Saison2020-1 |
Valutazioni
0 su 0 recensioni
Durchschnittliche Bewertung von 0 von 5 Sternen
Accedi