Accedere con il proprio account utente per visualizzare il prezzo dell'articolo.
Accedi
Descrizione
A real statement piece for design lovers: this rocking armchair combines casual elegance and functionality. The combination of soft mottled textile look and non-slip leather-look surface gives the furniture an urban twist with a feel-good factor. The curved metal frame in deep black with fine wooden accents ensures stability - and the perfect curve. Ideal in quiet reading corners, as a relaxing counterpoint in the office or as a break in style to clean interiors. The look is particularly harmonious with light-colored carpets, natural tones and minimalist side tables. A favorite place with character - ready for stylish relaxation.
- Comfortable rocking chair with armrests in beige, 99.5 x 74 x 90 centimetres (H/W/D)
- The mix of mottled cover in light beige and non-slip leather look creates a modern, luxurious look
- The black frame with swing function made of sturdy steel with wooden details allows for cozy hours
- Maximum seating comfort thanks to soft upholstered seat shell, armrests and high backrest
- Works perfectly as a central eye-catcher in the living and working area
Dimensioni/ Peso (senza imballaggio)
| Altezza | 99.5 cm |
| Larghezza | 74 cm |
| Profondità | 90 cm |
| Peso | 15.5 kg |
| Volume (imballato) | 0,22 m³ |
Informazioni sul prodotto
| Camera: | Soggiorno |
|---|---|
| Colore: | Beige |
| Details: | altezza del sedile, massima capacità di carico, montato |
| Catalogo di stampa: | Corpo:, Pino Pannello di particelle, Copertina: 100 %, 100 %, Piede / Base:, Rivestimento: 30 kg/m³ Gommapiuma, 110 Kg,, 46,50 cm |
| Speciali: | In magazzino |
| Stagione: | Saison2024-2 |
| Topic: | Christmas |
Valutazioni
Accedi