Accedere con il proprio account utente per visualizzare il prezzo dell'articolo.
Accedi
Descrizione
Classic elegance meets modern design - this stylish upholstered bench in timeless gray combines comfort with aesthetic sophistication. The sophisticated woven structure and velvety cover give it a sophisticated touch, while the slim silhouette offers a wide range of uses. Whether as a tasteful addition in the hallway, a cozy seat at the dining table or a stylish shelf in the bedroom - this design wonder blends seamlessly into various living concepts and sets subtle but effective accents.
- Woven bench in grey and black, 45 x 128 x 50 centimeters (H/W/D)
- The velvety soft cover in gray radiates timeless elegance and blends in perfectly with modern, Scandinavian or industrial living styles
- The elegant wickerwork structure gives the bench a unique look with a modern, dynamic touch
- Flexible use - as a cozy seat or as a stylish shelf
- The curved legs in black create a soft contrast and are made of robust steel
Dimensioni/ Peso (senza imballaggio)
| Altezza | 48.5 cm |
| Larghezza | 128 cm |
| Profondità | 48 cm |
| Peso | 11.9 kg |
| Volume (imballato) | 0,11 m³ |
Informazioni sul prodotto
| Camera: | Corridoio, Outdoor |
|---|---|
| Colore: | Grigio |
| Details: | altezza del sedile, massima capacità di carico, parzialmente smontato, resistenza all'abrasione |
| Catalogo di stampa: | Corpo: Pannelli di fibre a media densità, Copertina: 100, Rivestimento: 25 kg/m³, Gambe:, 110 Kg, 34 cm, 30000 Martindale, |
| Serie: | Weave |
| Speciali: | In magazzino |
| Stagione: | Saison2024-2 |
Valutazioni
Accedi