Accedere con il proprio account utente per visualizzare il prezzo dell'articolo.
Accedi
Descrizione
This wall clock in the design of an open umbrella combines sculptural elegance with functional timekeeping. The polished steel frame with a chrome finish radiates modern luxury and adds a shiny accent to any wall. The minimalist numerals - only the 3, 6, 9 and 12 are shown as numbers - underline the purist design and make the room appear spacious. Ideal for loft apartments, modern kitchens or as a statement in hallways, this clock blends harmoniously into various interior design styles. Its delicate structure and elegant coloring make it an eye-catcher that is both functional and aesthetically pleasing.
- Filigree wall clock in chrome look, 100 x 100 x 6 centimeters (H/W/D)
- This wall clock in XL format impresses with its shiny chrome finish and modern design
- The delicate dial gives the watch a light, almost floating look
- An ideal gift idea for moving in or a company anniversary, for design lovers or punctuality fanatics
- Quartz movement for 1 AA LR6 1.5 Mignon battery (not included)
Dimensioni/ Peso (senza imballaggio)
| Altezza | 100 cm |
| Larghezza | 100 cm |
| Profondità | 6 cm |
| Peso | 0.79 kg |
| Volume (imballato) | 0,07 m³ |
Informazioni sul prodotto
| Camera: | Corridoio, Soggiorno |
|---|---|
| Colore: | Argento |
| Details: | AA LR6 1,5V Mignon, extra, smontato, verticale |
| Catalogo di stampa: | orologeria:, quadrante:, per fissaggio a parete, 1 Pezzo Esclusivo di batteria, consegna |
| Serie: | Like Umbrella |
| Speciali: | In magazzino, US-Fit |
| Stagione: | Saison1981-1 |
| Topic: | Christmas, Home Office |
Valutazioni
Accedi