Accedere con il proprio account utente per visualizzare il prezzo dell'articolo.
Accedi
Descrizione
Experience the fascination of our spectacular designer lamp with spherical shades. Let your home shine and make a unique design statement with our floor lamp. Floor lamps with a design full of character combine functionality and aesthetic appeal. They transform rooms and look like a stylish lighting object. With its striking appearance and targeted light control, the designer lamp from KARE creates an inviting atmosphere and serves as an eye-catcher and artistic lighting object at the same time.
- Spectacular designer luminaire with spherical shades, 160 x 95 x 75 centimeters (H/W/D)
- Illuminated object with 15 spherical acrylic shades in transparent gray
- Stable frame made of brass-coated steel with round base
- Rearrange the floor lamp again and again, the shades are attached to adjustable articulated arms
- Bulbs required: E14 socket, number of bulbs 15, max. 4 watts, bulbs not included
Dimensioni/ Peso (senza imballaggio)
| Altezza | 160 cm |
| Larghezza | 95 cm |
| Profondità | 75 cm |
| Peso | 16.6 kg |
| Volume (imballato) | 0,53 m³ |
Informazioni sul prodotto
| Colore: | Grigio, Nero |
|---|---|
| Details: | cavo più lungo, extra, interuttore a pedale, orientabile, rivestita in plastica, scudo, smontato, stand |
| Catalogo di stampa: | Paralume:, Armazón:, 200 cm, 30 cm Ø, 15 cm Ø, 20 cm Ø, 3 x 35 x 35 cm, Paralume:,, filo Nero,, |
| Serie: | Balloon |
| Speciali: | In magazzino |
| Stagione: | Saison2023-2 |
Valutazioni
0 su 0 recensioni
Durchschnittliche Bewertung von 0 von 5 Sternen
Accedi