Accedere con il proprio account utente per visualizzare il prezzo dell'articolo.
Accedi
Descrizione
A vibrant play of colours with character: this compact table lamp attracts attention with its teardrop-shaped glass shade in a bold green. The semi-transparent sphere provides atmospheric lighting and gives the room a special depth. The ribbed base in a matt finish forms an exciting contrast and emphasises the modern design. Perfect for bedside tables, small side tables or as a stylish light source on your desk. Particularly effective in combination with dark wood, gold accents or natural materials. Lamps like this not only bring brightness, but also a touch of extravagance to any living space.
- Small table lamp with round glass shade in green, 21 x 15 x 15 centimetres (H/W/D)
- The beautifully shaped glass ball shimmers semi-transparently in rich green and creates magical light effects
- The base creates a stylish contrast with its matt finish and ribbed texture
- Ideal as a bedside lamp or as an additional light source for your desk or living area
- 230 V, LED bulb type, G9 socket, number of bulbs 1, max. 9 watts, bulb not included, bulb replaceable
Dimensioni/ Peso (senza imballaggio)
| Altezza | 21 cm |
| Larghezza | 15 cm |
| Profondità | 15 cm |
| Peso | 1.22 kg |
| Volume (imballato) | 0,15 m³ |
Informazioni sul prodotto
| Colore: | Verde |
|---|---|
| Details: | cavo più lungo, extra, in linea, parzialmente smontato, rivestita in plastica, scudo |
| Catalogo di stampa: | Zoccolo:, Paralume: Vetro, 150 cm, 15 cm Ø, FILP-interruttore, filo, |
| Serie: | Magic Ball |
| Stagione: | Saison2025-1 |
| Topic: | Spring Selection |
| Calendario di marketing: | Ottobre |
Valutazioni
Accedi