Accedere con il proprio account utente per visualizzare il prezzo dell'articolo.
Accedi
Descrizione
Whatsapp after work: uncork the red wine, darling! Whether it's for a beer after work, a wine-tasting or a cocktail hour, in small or large groups - with this bar cabinet you will become a sought-after host. Vinoteca looks good, helps create order and gets the party going - it’s great that this multifunctional piece of furniture also makes a splash with nonchalant design.
- Intelligently designed industrial-style bar shelving in steel and solid wood with many talents. Cheers, the bar unit comes fully assembled!
- The bar cabinet literally offers space for all bar and cocktail utensils - and for special guests!
- The rustic table top made of fir wood can be folded out as a bar counter in one easy movement
- Bartenders love order, so this steel unit provides racks for hanging glasses, bottle compartments and a drawer
- Vibrant wood and the anthracite-coloured frame enhance the loft style. This bar counter combination is made by hand and shows discreet, intentional traces of use
Dimensioni/ Peso (senza imballaggio)
| Altezza | 201 cm |
| Larghezza | 80 cm |
| Profondità | 134 cm |
| Peso | 38.6 kg |
| Volume (imballato) | 0,75 m³ |
Informazioni sul prodotto
| Camera: | Bar, Soggiorno |
|---|---|
| Colore: | Grigio, Nero, Écru |
| Details: | fatto a mano, massima capacità di carico |
| Catalogo di stampa: | Corpo:, Piano di lavoro: Abete Legno vergine, Cassetto: Abete Legno vergine, Parti principali: 50 Kg, Piano di lavoro: 30 Kg,, Pflege und Reinigung Art. 25030 Cera per legno naturale |
| Serie: | Vinoteca |
| Stagione: | Saison2020-1 |
| Calendario di marketing: | Febbraio, Dicembre |
Valutazioni
0 su 0 recensioni
Durchschnittliche Bewertung von 0 von 5 Sternen
Accedi