Accedere con il proprio account utente per visualizzare il prezzo dell'articolo.
Accedi
Descrizione
Glass and ceramics are popular materials for flower vases. Glass vases usually have a cool and light appearance, while ceramic vases bring liveliness to the decoration with their sculptural surfaces. Depending on the finish, modern vases made of metal add a different mood to the home. With its sculptural design Half Face Gold looks like a decorative object, while its surface reveals that it was made by hand. The golden shimmer of the surface, which comes from the brass finish, has an elegant effect.
- Golden vase in the shape of a bowl made of metal, sized 46 x 29 x 16 cm ( H/W/D)
- It gives every bouquet of flowers a face with its design
- This flower vase puts two decorative trends on your sideboard at the same time: face design and decorative vases made of metal
- Each large vase is a unique handcrafted piece
- As a decorative bowl on the chest of drawers it provides interesting storage for keys and the like
Dimensioni/ Peso (senza imballaggio)
| Altezza | 46 cm |
| Larghezza | 29 cm |
| Profondità | 16 cm |
| Peso | 4 kg |
| Volume (imballato) | 0,12 m³ |
Informazioni sul prodotto
| Camera: | Soggiorno |
|---|---|
| Colore: | Color oro |
| Details: | fatto a mano |
| Catalogo di stampa: | , |
| Serie: | Halfface |
| Speciali: | In magazzino |
| Stagione: | Saison2022-1 |
| Topic: | Christmas |
| Calendario di marketing: | Maggio |
Valutazioni
Accedi