Accedere con il proprio account utente per visualizzare il prezzo dell'articolo.
Accedi
Descrizione
A real statement for stylish living: This large vase in a ginkgo leaf design impresses with its sculptural presence and finely crafted details. The combination of matt white and elegant gold lends the piece a luxurious lightness that combines modern elegance with a natural design language. Ideal as a stand-alone piece on the floor, on sideboards or large tables - on its own or with individual branches and dried flowers. Particularly effective in combination with other ceramic objects or warm earth tones. A decorative highlight that symbolizes happiness and constancy and lends any room a special aura.
- Large vase in ginkgo leaf design in white and gold, 32 x 45 x 15 centimeters (H/W/D)
- This sculptural vase adds a touch of glamor with its delicate silhouette and fine golden details
- The ginkgo is not only considered a tree of happiness, the filigree lines of its leaves are uniquely beautiful
- Perfect as a single statement piece or in combination with other home accessories for a harmonious ambience
- Made from high-quality ceramic
Dimensioni/ Peso (senza imballaggio)
| Altezza | 32 cm |
| Larghezza | 45 cm |
| Profondità | 15 cm |
| Peso | 4 kg |
| Volume (imballato) | 0,07 m³ |
Informazioni sul prodotto
| Camera: | Soggiorno |
|---|---|
| Colore: | Bianco, Color oro |
| Details: | temperatura di combustione |
| Catalogo di stampa: | , : 1200 °C |
| Serie: | Ginkgo Elegance |
| Speciali: | In magazzino, US-Fit |
| Stagione: | Saison2019-1 |
| Tendenze: | Elegance |
| Tendenze 2: | Elegance – Glam |
| Topic: | Christmas, Mothers Day |
| Calendario di marketing: | Maggio |
Valutazioni
0 su 0 recensioni
Durchschnittliche Bewertung von 0 von 5 Sternen
Accedi