Accedere con il proprio account utente per visualizzare il prezzo dell'articolo.
Accedi
Descrizione
A blooming highlight for your home: this blue vase enchants with delicate pink flower appliqués and green stems that bring fresh vitality to any room. Made of dolomite and finished with an elegant, ceramic-like surface, this handmade, one-of-a-kind piece combines aesthetic elegance with robust quality. Whether on the sideboard next to decorations, on the console table as a stylish eye-catcher, or as the centerpiece on the dining table, the vase adds lively splashes of color and charmingly enhances any interior. Perfect for artfully displaying flowers or dried bouquets and as an individual gift to delight someone special.
- Vase with floral details in blue and pink, 27 x 23 x 22.5 centimeters (H/W/D)
- This flower vase impresses with its detailed 3D appliqués in the form of lovely flowers
- Adds vibrant splashes of color to sideboards, consoles, or dining tables
- Made from dolomite, the vase impresses with its high-quality, ceramic-like finish
- Each piece is unique, carefully handcrafted, and makes a charming gift idea
Dimensioni/ Peso (senza imballaggio)
| Altezza | 27 cm |
| Larghezza | 23 cm |
| Profondità | 22.5 cm |
| Peso | 1.8 kg |
| Volume (imballato) | 0,15 m³ |
Informazioni sul prodotto
| Camera: | Sala da pranzo |
|---|---|
| Colore: | Blu, Rosa |
| Details: | fatto a mano, non adatto per micro onde, non lavabile in lavastoviglie, non sicuro per alimenti, ogni pezzo unico, quantità di riempimento |
| Catalogo di stampa: | , ,,,,, |
| Speciali: | In magazzino |
| Stagione: | Saison2025-2 |
Valutazioni
Accedi