Accedere con il proprio account utente per visualizzare il prezzo dell'articolo.
Accedi
Descrizione
A stylish interplay of organic silhouette and natural materiality - this glass vase brings modern elegance into play with its sculptural shape and warm amber hue. The high-contrast base made of dark solid wood gives it stability and an earthy depth that harmonizes particularly well with nature-inspired furnishing styles. As a solo artist on sideboards or in combination with dried flowers on the dining table, it creates a harmonious overall look. It also unfolds its decorative character in an ensemble with other vases of different heights and makes a calm yet expressive statement in the room.
- Unusual glass vase in brown with wooden details, 21 x 16 x 16 centimetres (H/W/D)
- This vase in a warm shade of amber impresses with its rounded, sculptural shape
- The dark solid wood base creates a natural, warm contrast
- Perfect as a single statement piece or in combination with other home accessories for a harmonious ambience
- Each vase is handcrafted in great detail and is unique
Dimensioni/ Peso (senza imballaggio)
| Altezza | 21 cm |
| Larghezza | 16 cm |
| Profondità | 16 cm |
| Peso | 0.7 kg |
| Volume (imballato) | 0,09 m³ |
Informazioni sul prodotto
| Colore: | Marrone |
|---|---|
| Details: | fatto a mano, ogni pezzo unico |
| Catalogo di stampa: | Vetro, Paulownia Legno vergine, , |
| Serie: | Earthy |
| Speciali: | In magazzino, PRIMA, US-Fit |
| Stagione: | Saison2024-1 |
| Topic: | Wild Summer |
| Calendario di marketing: | Maggio, Settembre |
Valutazioni
Accedi