Accedere con il proprio account utente per visualizzare il prezzo dell'articolo.
Accedi
Descrizione
Like a blossoming bud, this yellow vase unfolds its charm and breathes refreshing lightness into any arrangement. The flower-shaped body made of dolomite shines with a finely glazed surface, reminiscent of fine ceramics to the touch, and preserves cut flowers as stylishly as dried bouquets. Placed on a sideboard next to picture frames, as the centerpiece of a coffee table arrangement, or accompanied by scented candles on a console table, this unique piece adds a soft splash of color. Careful craftsmanship makes each piece unique—a thoughtful gift for interior design enthusiasts and anyone who wants to enjoy springtime feelings all year round.
- Yellow vase in the shape of a flower, 20 x 21 x 7 centimeters (H/W/D)
- In the shape of an enchanting flower, the vase adds delicate accents
- In soft yellow, it brings life to sideboards, consoles, or coffee tables
- Made from dolomite, the vase impresses with its high-quality, ceramic-like finish
- Each piece is unique, carefully handcrafted, and makes a charming gift idea
Dimensioni/ Peso (senza imballaggio)
| Altezza | 20 cm |
| Larghezza | 21 cm |
| Profondità | 7 cm |
| Peso | 0.8 kg |
| Volume (imballato) | 0,17 m³ |
Informazioni sul prodotto
| Camera: | Sala da pranzo |
|---|---|
| Colore: | Giallo |
| Details: | fatto a mano, non adatto per micro onde, non lavabile in lavastoviglie, non sicuro per alimenti, ogni pezzo unico, quantità di riempimento |
| Catalogo di stampa: | , ,,,,, |
| Serie: | Blossom Dream |
| Speciali: | Deals, In magazzino |
| Stagione: | Saison2025-2 |
Valutazioni
Accedi