Accedere con il proprio account utente per visualizzare il prezzo dell'articolo.
Accedi
Descrizione
This extraordinary vase combines art object and home accessory in a fascinating way. Its curved, organic silhouette is reminiscent of the shapes found in the sea, while the relief-like surface playfully captures light and shadow, creating a lively depth. Made of high-quality porcelain, it has a sophisticated and modern look, allowing it to blend effortlessly into a variety of interior styles – from minimalist ambiences to eclectic looks. It is particularly beautiful when filled with dried flowers or individual branches, but it also makes a striking sculptural eye-catcher on its own. Each piece is handmade and therefore truly unique, lending rooms a touch of gallery atmosphere and adding decorative accents with artistic character.
- Curved decorative vase made of white porcelain, 37 x 34.5 x 34.5 centimetres (H/W/D)
- With its sculptural shape, this vase is reminiscent of coral and shells and adds organic accents
- The textured surface gives the decorative vase a tactile appeal and lively depth
- Filled with dried flowers or used as a single decorative object, it adds stylish accents to dressers or shelves
- Each vase is a unique, handmade piece crafted from high-quality porcelain
Dimensioni/ Peso (senza imballaggio)
| Altezza | 37 cm |
| Larghezza | 34.5 cm |
| Profondità | 34.5 cm |
| Peso | 4.35 kg |
| Volume (imballato) | 0,09 m³ |
Informazioni sul prodotto
| Colore: | Bianco |
|---|---|
| Details: | fatto a mano, ogni pezzo unico |
| Catalogo di stampa: | , , |
| Serie: | Anmone |
| Speciali: | Deals, In magazzino |
| Stagione: | Saison2025-1 |
Valutazioni
Accedi