Accedere con il proprio account utente per visualizzare il prezzo dell'articolo.
Accedi
Descrizione
Inspired by the interplay of sea, wind and sun, the Brezza mug series brings a fresh coastal flair to the table. With its gently flowing color gradients in blue and natural tones, it is reminiscent of a view of the summer sky over the ocean. Each cup is a small work of art, with its individual glaze and handcrafted touch. Made from robust ceramic, it combines aesthetic design with everyday functionality. Whether for your first coffee in the morning or as a stylish companion for Sunday brunch - this series sets charming accents. Particularly harmonious with linen napkins and wooden trays.
- Beautiful ceramic mug in blue and white, 11.7 x 9.8 x 9.8 centimetres (H/W/D)
- The Brezza series inspires with maritime colors and handcrafted charm
- The cup's reactive glaze creates flowing gradients and is reminiscent of the ocean and summer sky
- Made from high-quality ceramic, artfully painted by hand
- Suitable for dishwasher and microwave -perfect for everyday use or special occasions
Dimensioni/ Peso (senza imballaggio)
| Altezza | 11.7 cm |
| Larghezza | 9.8 cm |
| Profondità | 9.8 cm |
| Peso | 0.46 kg |
| Volume (imballato) | 0,05 m³ |
Informazioni sul prodotto
| Colore: | Blu, Policromo |
|---|---|
| Details: | adatto per micro onde, dipinti a mano, lavabili in lavastoviglie, quantità di riempimento |
| Catalogo di stampa: | , ,, 500 ml, |
| Serie: | Brezza |
| Speciali: | In magazzino |
| Stagione: | Saison2024-1 |
Valutazioni
Accedi