Accedere con il proprio account utente per visualizzare il prezzo dell'articolo.
Accedi
Descrizione
Elegance meets function – this stylish extendable table brings a breath of fresh air to modern living spaces. Its finely grained surface in a luxurious travertine look and delicate, natural beige tones create a calm, harmonious atmosphere, while the filigree frame in greige makes a clear design statement. Thanks to its clever extendable function, this piece of furniture can be transformed in a flash from an everyday companion to the centerpiece of large gatherings, perfect for dinner parties or long game nights. It can be ideally combined with minimalist chairs, vases in natural colors, or accents made of glass and metal. A table that proves that functionality and aesthetics do not have to be a compromise.
- Modern extendable table in greige with travertine-look tabletop, 76 x 140 x 80 centimeters (H/W/D)
- High-quality workmanship with a ceramic tabletop and a powder-coated steel frame
- The lively structure gives it an authentic travertine stone look and feel, and its coating makes it durable and easy to maintain
- The delicate frame in stylish greige gives this table a sculptural, modern design
- The fold-out dining table can be extended from 140 to 200 cm in no time at all – perfect for social gatherings and family celebrations
Dimensioni/ Peso (senza imballaggio)
| Altezza | 76 cm |
| Larghezza | 140 cm |
| Profondità | 80 cm |
| Peso | 60.6 kg |
| Volume (imballato) | 0,30 m³ |
Informazioni sul prodotto
| Camera: | Sala da pranzo |
|---|---|
| Colore: | Verde |
| Details: | massima capacità di carico, piano, smontato |
| Catalogo di stampa: | Tavolo:, Piede:, 12 mm, 40 Kg, |
| Serie: | Xenia |
| Speciali: | In magazzino |
| Stagione: | Saison2025-2 |
| Tendenze: | Cosy Living, Modern Times |
| Tendenze 2: | Cosy – Nature, Modern – Living |
| Calendario di marketing: | Febbraio |
Valutazioni
0 su 0 recensioni
Durchschnittliche Bewertung von 0 von 5 Sternen
Accedi