Accedere con il proprio account utente per visualizzare il prezzo dell'articolo.
Accedi
Descrizione
Elegance meets function - this stylish extendable table brings a breath of fresh air to modern living spaces. Its finely grained surface in a sophisticated stone look and the delicate natural tones create a calm, harmonious atmosphere, while the delicate frame in greige makes a design statement. Thanks to the clever pull-out function, the piece of furniture can be transformed in a flash from an everyday companion to the centerpiece of large gatherings - perfect for dinner parties or long game evenings. Ideal for combining with minimalist chairs, vases in natural colors or glass and metal accents. A table that proves it: Functionality and aesthetics don't have to be a compromise.
- Modern extendable table in greige with white table top in stone look, 76 x 180 x 90 centimeters (H/W/D)
- High-quality finish with a ceramic table top and a powder-coated steel frame
- The easy-care table top impresses with its natural pattern and soft tones
- The fine frame in stylish greige gives this table a sculptural, modern design
- The fold-out dining table can be extended from 180 to 260 cm in no time at all - perfect for social gatherings and family parties
Dimensioni/ Peso (senza imballaggio)
| Altezza | 76 cm |
| Larghezza | 180 cm |
| Profondità | 90 cm |
| Peso | 93.9 kg |
| Volume (imballato) | 0,38 m³ |
Informazioni sul prodotto
| Colore: | Beige, Grigio |
|---|---|
| Details: | estensibile, massima capacità di carico, parzialmente smontato, piano |
| Catalogo di stampa: | Armazón:, Tavolo: Vetro Vetro di sicurezza temperato,, 12 mm, 40 Kg,, |
| Speciali: | In magazzino |
| Stagione: | Saison2025-1 |
Valutazioni
0 su 0 recensioni
Durchschnittliche Bewertung von 0 von 5 Sternen
Accedi