Accedere con il proprio account utente per visualizzare il prezzo dell'articolo.
Accedi
Descrizione
This round table is a perfect solution for the dining area. It's the perfect place to drink your morning coffee, eat a piece of cake, work and end the day with a glass of wine in the evening. This table from our varied Schickeria table series has an authentic oak finish, which gives it a high-quality design and always makes it look really chic. Another advantage: compared to wood, this dining table top is easier to clean and does not react sensitively to stains. The center leg of the dining room table, which is made of lacquered steel, is also solid. The table is easy to assemble and is ready for use in no time at all. Simply chic!
- Round dining table in oak look, 74 x 110 x 110 centimeters (H/W/D)
- Black center foot in tulip shape made of black lacquered steel
- Dimensionally stable table top made of MDF covered with oak decor
- Dining room table or meeting table with space for 4 people depending on the seating arrangement
Dimensioni/ Peso (senza imballaggio)
| Altezza | 74 cm |
| Larghezza | 110 cm |
| Profondità | 110 cm |
| Peso | 18.4 kg |
| Volume (imballato) | 0,20 m³ |
Informazioni sul prodotto
| Camera: | Sala da pranzo |
|---|---|
| Colore: | Marrone, Nero, Écru |
| Details: | massima capacità di carico, parzialmente smontato, piano |
| Catalogo di stampa: | Tavolo: Pannelli di fibre a media densità, Piede:, 1,80 cm, 40 Kg, |
| Serie: | Schickeria |
| Speciali: | In magazzino |
| Stagione: | Saison2023-2 |
Valutazioni
Accedi