Accedere con il proprio account utente per visualizzare il prezzo dell'articolo.
Accedi
Descrizione
Innovative design meets visionary aesthetics: this is the “Fluid Realities” collection by Karim Rashid x KARE. This exclusive designer collaboration is the result of the creative collaboration between KARE and star designer Karim Rashid - one of the most influential personalities on the modern design scene. His unmistakable signature is reflected in iconic shapes and futuristic elegance. The designer furniture and lamps in this unique collection combine stylish innovation with functional clarity and make a real statement in any room.
- Small dining table in brown and black, 76 x 150 x 90 centimeters (H/W/D)
- Creative design from the hand of star designer Karim Rashid designed exclusively for KARE Design
- The soft, organic shapes and round corners characterize this designer table
- A gem of a table for the living-dining area or study
- Stable and robust legs made of powder-coated steel
Dimensioni/ Peso (senza imballaggio)
| Altezza | 76 cm |
| Larghezza | 150 cm |
| Profondità | 90 cm |
| Peso | 29.94 kg |
| Volume (imballato) | 0,28 m³ |
Informazioni sul prodotto
| Colore: | Nero, Écru |
|---|---|
| Details: | massima capacità di carico, parzialmente smontato, piano |
| Catalogo di stampa: | Tavolo: Legno impiallacciatura, Piede:, 2,20 cm, 100 Kg, |
| Serie: | Petal |
| Speciali: | In magazzino, Karim Rashid |
| Stagione: | Saison2025-1 |
| Tendenze: | Modern Times |
| Tendenze 2: | Modern – Pop |
Valutazioni
Accedi