Accedere con il proprio account utente per visualizzare il prezzo dell'articolo.
Accedi
Descrizione
An elegant desk in a modern design – This desk makes an impact with its stylish look. Its elegant frame made of chrome-plated steel tubing gives Officia a very modern appeal, while the robust 8 mm thick clear glass table top adds a transparent and airy impression. Whether in your study or at the office, this desk will cut a stylish figure anywhere, turning work into fun! We also offer matching office chairs. Design: Pete Polar.
- For the modern furnishing style
- Design: Pete Polar
- A robust, 8 mm thick clear glass top
Dimensioni/ Peso (senza imballaggio)
| Altezza | 71 cm |
| Larghezza | 160 cm |
| Profondità | 80 cm |
| Peso | 36.85 kg |
| Volume (imballato) | 0,25 m³ |
Informazioni sul prodotto
| Camera: | Sala da pranzo, Ufficio |
|---|---|
| Colore: | Argento, Trasparente |
| Details: | massima capacità di carico |
| Catalogo di stampa: | Vetro,,, 40 Kg |
| Speciali: | In magazzino |
| Stagione: | Saison1981-1 |
| Topic: | Home Office |
Valutazioni
0 su 0 recensioni
Durchschnittliche Bewertung von 0 von 5 Sternen
Accedi