Accedere con il proprio account utente per visualizzare il prezzo dell'articolo.
Accedi
Descrizione
This table is not just a piece of furniture - it is a real design statement. With its clear glass top and eye-catching elliptical frame, it attracts everyone's attention. The geometric shape of the base gives the table a futuristic elegance that works perfectly in both modern and classic interiors. Ideal for stylish dining areas or as a striking centerpiece in the living room, this table can be wonderfully combined with minimalist furniture, fine fabrics or metallic accents. A real highlight that enhances any room concept and is a real talking point.
- Round glass table with sculptural frame in greige, 76 x 120 x 120 centimeters (H/W/D)
- The elliptical table leg in modern greige makes this table the focal point of any dining area
- The round table top made of toughened safety glass is particularly easy to clean and creates a light look
- The frame is made of robust steel and painted to ensure stability
- With a diameter of 120 cm, the table offers space for 6 to 7 people, ideal for social gatherings
Dimensioni/ Peso (senza imballaggio)
| Altezza | 76 cm |
| Larghezza | 120 cm |
| Profondità | 120 cm |
| Peso | 31.75 kg |
| Volume (imballato) | 0,41 m³ |
Informazioni sul prodotto
| Colore: | Beige, Grigio |
|---|---|
| Details: | massima capacità di carico, piano, smontato |
| Catalogo di stampa: | Tavolo: Vetro Vetro di sicurezza temperato, Piede:, 10 mm, 100 Kg, |
| Serie: | Molekular |
| Speciali: | In magazzino, Riduzione di prezzo |
| Stagione: | Saison2025-1 |
Valutazioni
Accedi