Accedere con il proprio account utente per visualizzare il prezzo dell'articolo.
Accedi
Descrizione
It's well known that the best results can be achieved at a round table - just as with this skilful solution for a dining and meeting place. The tables from the Invitation series make it possible to furnish modern dining or meeting areas. In addition to attractive sets with ready-made combinations of table top and tulip base, the Invitation elements can also be individually combined.
- A round modern table in the classic design tradition with a glossy white base and a fine top with real wood veneer in oak.
- The colour scheme of white and oak is Scandinavian, modern and light - a harmonious designer piece.
- As a dining table, as a meeting point for the family and as a meeting table in the office, a stylish furnishing solution for four people.
- Round tables are a great solution for small dining areas because they save space and look light - and promote harmony!
- The varied Invitation table series offers you ready-made sets or the individual combination of top and base which suits your requirements.
Dimensioni/ Peso (senza imballaggio)
| Altezza | 76 cm |
| Larghezza | 120 cm |
| Profondità | 120 cm |
| Peso | 51 kg |
| Volume (imballato) | 0,52 m³ |
Informazioni sul prodotto
| Camera: | Sala da pranzo |
|---|---|
| Colore: | Bianco, Écru |
| Details: | massima capacità di carico, smontato |
| Catalogo di stampa: | tavolo: quercia pannelli di fibre a media densità, piede:, 50 Kg, consegna |
| Serie: | Invitation |
| Speciali: | In magazzino, US-Fit |
| Stagione: | Saison2019-1 |
| Tendenze: | Modern Times |
| Tendenze 2: | Mix and Match |
Valutazioni
Accedi