Accedere con il proprio account utente per visualizzare il prezzo dell'articolo.
Accedi
Descrizione
The Downtown table is not a classic four-legged friend - luckily! Its dynamically shaped steel and oak base is not only particularly attractive, but also guarantees more legroom. The solid top made of oiled oak skilfully adapts with bevelled edges. A designer dining table and certainly also good to use as a desk and meeting table.
- Oiled oak, feels great!
- Room for up to 6 people with lots of legroom
- References the Scandinavian look
- Also irresistible as a desk
Dimensioni/ Peso (senza imballaggio)
| Altezza | 77.5 cm |
| Larghezza | 90 cm |
| Profondità | 180 cm |
| Peso | 47 kg |
| Volume (imballato) | 0,27 m³ |
Informazioni sul prodotto
| Camera: | Sala da pranzo |
|---|---|
| Colore: | Marrone, Nero, Écru |
| Details: | massima capacità di carico, smontato |
| Catalogo di stampa: | Quercia Legno vergine,, 40 Kg, |
| Serie: | Downtown |
| Speciali: | In magazzino, Riduzione di prezzo |
| Stagione: | Saison2018-1 |
| Tendenze: | Modern Times |
| Tendenze 2: | Modern – Living |
Valutazioni
0 su 0 recensioni
Durchschnittliche Bewertung von 0 von 5 Sternen
Accedi